Kürşat Engin ÖZCAN

Kürşat Engin Özcan 1976 yılında Nazilli'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Nazilli'de tamamlayan Özcan, daha sonra Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Okulun ardından avukatlık mesleğine başladı. 2003 yılında MHP ilçe sekreteri olarak siyasete atıldı. 2012'de MHP İlçe Başkanı oldu.

 

2017'de MHP'de ilçe başkanı iken istifa ederek İYİ Parti kurucusu olarak İYİ Parti İlçe başkanlığına getirildi. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde Millet İttifakı İYİ Parti adayı olarak %48.26 oy oranıyla 45.050 oy alarak Nazilli Belediye Başkanı seçildi.

 

Özcan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde siz kıymetli hemşehrilerimin desteği ile seçildiğimiz ve göreve başladığımız ilk günden itibaren Nazillimizde istihdamın artırılması, şehirleşmenin yeniden planlanması, üreticinin desteklenmesi, altyapı ve üstyapı projelerinin ihtiyaca dönük fizibilitesinin yapılması, sosyal ve kültürel hayatın gelişimi ve daha birçok konu başlığı üstünde var gücümüzle çalışıyoruz. 

5 yıllık görev süremizce 82 mahallemizin tamamına hizmetlerimizi; hızlı, zamanında, eşit, adil ve özkaynakların verimli kullanımını göz önünde bulundurarak, sadece ve sadece kamu yararı gözeterek tesis etmeye başladığımız çözüm belediyeciliği ile getireceğiz. 

Nazillimizin geçmişten gelen birçok sorununa ilişkin kalıcı, yapısal değişiklikler içeren projelerimizin hazırlıklarını tamamladık. Nazillimize 5 yılda gerçekleştireceğimiz projelerimiz ile çağ atlatacağız.

İnsan kaynağı ile, coğrafi koşulları ve tarihsel kimliği ile Nazillimizin çok güçlü özellikleri var. Bu özelliklerimizin hepsini doğru analiz ederek, üreterek, artı değer yaratarak büyüteceğiz. Hep birlikte başaracağız demiştik, bunu sizler sayesinde gerçekleştirdik. Şimdi Nazillimizi ortak akılla yönetme zamanı, şimdi Nazillimiz'de tertemiz bir sayfa açtığımız refah ve gelişim zamanı. 

Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, Nazilli aşkına Nazillimize hizmet etme zamanı...

Saygılarımla