Başkan Alıcık tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutladı

29.11.2017

Başkan Alıcık, kandillerin sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının güçlendiği müstesna zaman dilimleri olduğunu belirterek tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutladı.


  • Başkan Alıcık tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutladı
  • Başkan Alıcık tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutladı
  • Başkan Alıcık tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutladı

 Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Mevlid Kandili vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı. Başkan Alıcık mesajında, "Kâinatın şereflendiği gün olarak telakki edilen Mevlid Kandili, insanlığın da kurtuluşuna açılan bir kapıdır. İki cihan Peygamberi’nin dünyaya teşriflerini kutlarken, O’nun yaşantısı ve ahlakının da örnek alınması gerekiyor" dedi.
Ülkemizin ve milletimizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde, mübarek gecelerin birer fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Alıcık,"Peygamberimizin getirmiş olduğu ilahi mesajı iyi anlamak, eşsiz ve örnek olan güzel ahlakını özümsemek, İslam âleminin ona duymuş olduğu içten ve samimi sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak bu mübarek geceler için önceliklerimizden olmalıdır. O’nun insanlığın huzuru ve mutluluğu için yaptığı çağrının hayatımıza rehberlik etmesini sağlamalı, güzel ahlakı ve yol gösterici nasihatleriyle yaşantımızı güncelleştirmeliyiz. Mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu manevi günlerde yaşlıların, hastaların, eş-dost ve akrabaların gönüllerini hoş tutmak, hayatımızdaki olumsuzluklardan kurtulmak ve sevgi ve hoşgörü ortamının sağlanması için bugünleri iyi bir fırsat olarak görmeliyiz” diyerek tüm İslam aleminin mübarek Mevlid Kandili’ni kutladı.

Diğer Haberler